15 marzec 2023

Strażacy wyłowili z rzeki Obry zwłoki mężczyzny

zdjęcie: Strażacy wyłowili z rzeki Obry zwłoki mężczyzny / fot. PAP
fot. PAP
W Międzyrzeczu (Lubuskie) zakończyła się akcja związana z poszukiwaniami w rzece Obrze mężczyzny, który wpadł do niej we wtorek rano i zniknął pod lustrem wody. W środę wieczorem strażacy odnaleźli w rzece jego zwłoki – poinformował Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.
REKLAMA

Dodał, że postępowanie mające wyjaśnić okoliczności śmierci 35-letnigo mężczyzny nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu; została zarządzona sekcja zwłok.

Zgłoszenie o mężczyźnie, który w rejonie ul. Staszica w Międzyrzeczu wpadł do rzeki Obry, a następnie został porwany przez jej nurt służby przyjęły we wtorek, ok. godz. 10.30. Zaraz potem ruszyły jego poszukiwania. Brali w nich udział strażacy, policjanci i ratownicy WOPR. Sprawdzane były brzegi rzeki i jej koryto.

We wtorek, akcja poszukiwawcza trwała cały dzień i została przerwana z uwagi na zapadające ciemności. Działania wznowiono w środę rano.

Niestety, informacja od świadka o tym, że mężczyzna mógł utonąć potwierdziła się. Wieczorem płetwonurkowie ze straży pożarnej znaleźli w rzece i wydobyli z niej zwłoki 35-latka. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Gozdnica
14°C
wschód słońca: 05:55
zachód słońca: 18:16
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gozdnicy