11 marzec 2023

Cztery osoby zatrzymane pod zarzutem pobicia 20-latka

zdjęcie: Cztery osoby zatrzymane pod zarzutem pobicia 20-latka / fot. PAP
fot. PAP
Policjanci zatrzymali cztery osoby pod zarzutem brutalnego pobicia 20-latka, do którego doszło w Gorzowie Wlkp. Napastnicy nagrali swój atak na telefonie. Film jest jednym z dowodów w sprawie – poinformował w sobotę Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.
REKLAMA

„Zatrzymani są w wieku 16, 18 i 21 lat. Trzej dorośli usłyszeli zarzut pobicia i zostali w sobotę (11 marca) aresztowani na trzy miesiące. W sprawie zatrzymanego 16-latka sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu go na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich” – powiedział Jaroszewicz.

O pobiciu gorzowscy policjanci zostali poinformowani w czwartek (9 marca), ok. godz. 19. Funkcjonariusze pojechali do pokrzywdzonego 20-latka. Opisał on zdarzenie, do którego miało dojść godzinę wcześniej.

20-latek miał widoczne rozległe obrażenia twarzy. Jak relacjonował, zaatakowało go kilka znanych mu osób. Sytuacja miała mieć miejsce dwukrotnie, w krótkim odstępie czasu. Po pobiciu w okolicach mostu Lubuskiego w Gorzowie, podejrzani uciekli.

Podczas poszukiwań sprawców funkcjonariusze na ul. Nadbrzeżnej zauważyli dwie osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Policjanci zatrzymali tam 18- i 21-latka. Krótko potem działania na terenie miasta doprowadziły do zatrzymania kolejnych dwóch osób - 16- i 18-latka.

„W sprawie prowadzonej pod nadzorem gorzowskiej prokuratury rejonowej ustalono, że pobicie było zarejestrowane telefonem. Na nagraniu widać, jak pokrzywdzony został brutalnie zaatakowany. Podejrzani uderzali go po całym ciele, był także kopany w głowę. Materiał jest zabezpieczony jako dowód w postępowaniu” – dodał Jaroszewicz. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Gozdnica
13.1°C
wschód słońca: 05:55
zachód słońca: 18:16
Koronawirus
lubuskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gozdnicy